نورهای مصنوعی مخصوص پرورش گل و گیاه

موارد بسیاری پیش می‌آید که مایل هستیم گیاهی را در محلی نگهداری کرده و یا پرورش دهیم، اما به دلیل فراهم نبودن شرایط و از جمله نبودن نور مناسب برای رشد و زنده ماندن گیاه، قادر به انجام آن نبوده و احتمالا از این کار صرف‌نظر خواهیم کرد.  ما راه‌ حل‌ این مشکل را به شما ارائه می‌دهیم…

 

 

 

می‌دانیم که گیاه یک موجود زنده است و با جذب آب و مواد معدنی توسط ریشه‌ها و ترکیب آنها با کربن جذب شده از هوا توسط برگ‌ها و تبدیل آنها به کمک نور و عمل «فتوسنتز»، نیازهای غذایی خود را تامین می‌کند.

نور یک موج الکترومغناطیسی است. طول موج نور مرئی در بازه 0.4 تا 0.8 میکرون قرار داشته و از دو سو با طیف مادون‌قرمز و ماوراء‌بنفش احاطه شده است. گیاهان برای رشد و نمو و گل ‌دهی و تولید میوه، به تمام طیف نور مرئی نیاز ندارند و تنها با طول موج‌های محدوده رنگ‌های قرمز و آبی، نیازهایشان تامین می‌گردد. به همین دلیل برای پرورش گیاهان توسط نور مصنوعی، از چراغ‌های مخصوصی استفاده می‌شود که همان طول موج مورد نیاز گیاه را تامین نموده و از این طریق، در مصرف انرژی صرفه جویی می‌کنند. این کار به دو روش انجام می‌شود؛ یا از منابع نوری مجزا (آبی و قرمز و احتمالا زرد و سفید) استفاده می‌کنند یا از منابع نوری ترکیبی که به آنها «تمام طیف» یا «فول‌اسپکتروم» می‌گویند. در هر دو گروه، نتایج حاصله یکسان می‌باشد.

 

«سامانه‌های قدرت سبز» با یک دهه تجربه در طراحی، محاسبه و ساخت تجهیزات نوری، افتخار دارد تا به عنوان یکی از آگاهان این عرصه و با تکیه بر تجربه و دانش فنی خود، با تولید تجهیزات مورد نیاز جهت پرورش گیاهان، در خدمت شما عزیزان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *